четвер, 19 грудня 2019 р.

Інформ-хвилини


Інформ-хвилини
    В Шилівській бібліотеці-філії №39 користувачі з великою цікавістю розглядають книги та публікації з періодичних видань, розміщені в «Центрі регіональної інформації». Для багатьох з них є подивом, що в бібліотеці знаходиться багато різноманітної інформації правової тематики: це і про основи правознавства, і про земельні відносини, про протидію корупції, суди та багато чого іншого.
      Бібліотекарю Олександрі Влох часто доводиться інформувати своїх користувачів про наявність тієї чи іншої книги, пояснювати, де і як знайти відповідь на їх запит. Тому для них проводжу інформ-хвилини «Земля і право», «Суд захищає твої права», «Поради із захисту своїх прав» та інше. В такі хвилин пропоную їм інші книги з фонду, разом шукаємо потрібну інформацію чи відповідь на їх питання, пояснюю, що за докладнішою інформацією можна звернутися в інтернет або в центр безоплатної юридичної допомоги в Зіньківську ЦРБ.


       Користувачку Костюк Тамару цікавить питання, як оформити спадщину (земельний пай) через суд.




  
     Сулим Катерина шукає інформацію про захист прав жінок та інші гендерні питання.

середа, 18 грудня 2019 р.

Мій рідний край на карті України.


Мій рідний край на карті України.

     В Шилівській бібліотеці-філії №39 користувачі-діти та люди різного віку, відвідуючи бібліотеку, продовжують складати з пазлів мапу України, яку надала в бібліотеку Галина Скарга, голова ГО «Спілка сільських жінок України».




     Кожний пазл – це окрема область України, майстерно виготовлений з міцного тонкого дерева і має неповторний український орнамент. Складати з них мапу України приносить користувачам бібліотеки величезне задоволення, особливо дітям.
 


      Пізніше цю мапу з пазлами буде передано в Шилівську школу, щоб діти мали можливість в післяурочний час її складати, тим самим вивчаючи територіальний устрій нашої України.





 Жінки у лавах Українських січових стрільців.




До Дня Збройних Сил України, який наш народ відзначає 6 грудня, у Шилівській бібліотеці було виготовлено стенд, на якому розміщено 10 листівок про жінок-українок, які понад 100 років тому воювали у лавах Українських січових стрільців.


     Кожна листівка має фото та розповідь про молодих українок-патріоток, які закладали підвалини жіночої військової історії України.Вражає те, що ці дівчата та жінки були з заможних інтелігентних родин, мали високий рівень освіти та були активними учасниками громадських, молодіжних та різних просвітницьких організацій. Палко вболіваючи за долю України, лишали вдома маленьких дітей та чоловіків і йшли у військо боронити свою Вітчизну.




     Стенд викликав велику зацікавленість у користувачів нашої бібліотеки.
Історії життя цих  жінок надихають хоробрістю, їхній внесок безцінний, вони заслуговують бути знаними.




    Користувачі різного віку  з захопленням читали розповіді та роздивлялися фото красивих та відважних українок.



неділя, 8 грудня 2019 р.

Неосяжна моя Україна.

Неосяжна моя Україна.

    Україна! Всю її не охопити думкою, уявою, а тим паче розповіддю, вона може поміститися лише в серці українця.
    Щоб наші діти більше знали про територіальний устрій України, про її найбільші міста та області, які вона має, в Шилівській бібліотеці-філії №39 для учнів 5-го класу 6 грудня 2019 року було проведено пізнавально-розважальну гру «Неосяжна моя Україна».
     Відкрила захід бібліотекар Олександра Влох розповіддю про історію та культурну спадщину України, про її неосяжні простори та красу землі, на якій ми живемо. Також дітям було презентовано карту України з 4-ох частин, виготовлену і майстерно вирізану з фанери, до якої додавались пазли, теж з фанери, розмальовані прекрасним українським орнаментом. А кожний пазл—це окрема область України з зазначенням її обласного центру. Дітям пропонувалось скласти пазли, тим самим скласти карту України.

    Цю незвичайну карту –пазл люб'язно подарувала нашій бібліотеці Г.П.Скарга, голова ГО «Спілка сільських жінок України», за що їй щиро дякуємо. Адже, складаючи карту, діти швидко запам'ятовують розташування областей на карті України.




     
     Для дітей і всіх нас гра була дуже захоплюючою. Грали командами по черзі, грали на час, хто швидше.



    
  









 
Таку гру буде проведено і з іншими класами та користувачами бібліотеки. Ще раз висловлюю свою вдячність Скарзі Галині Петрівні.

   

Живописець правди

Живописець правди.

     5 грудня 2019 року минає 88 років відтоді, як далекого 1931 року в нашому рідному селі Шилівка Зіньківського району Полтавської обл. народився письменник, лауреат Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка Григір Тютюнник.
      Він був видатним митцем української літератури ХХ століття. Одна з перших дослідників творчості письменника, Лариса Мороз, наголошує: «Як відомо, Григір Тютюнник писав тільки про те, що бачив на власні очі або що врізалося в його дитячу пам'ять, про тих людей, з якими спілкувався, чиїми бідами і проблемами переймався- як своїми власними, бо ж постійно почував себе одним із них.»
     Осягнути масштаби неперевершеного таланту Гр. Тютюнника можна тільки за умови глибокого вивчення його творчості та життєвого і творчого шляху, а шлях той у нього був складним і важким.




     У Шилівській с. бібліотеці постійно діє книжкова виставка «Письменники Шилівської землі», де висвітлюється і творчість   
Гр. Тютюнника.                




    5 грудня, в день його народження,  бібліотекар Олександра Влох проводила для всіх відвідувачів бібліотеки бесіди-огляди та експрес-інформації про Гр. Тютюнника та його книги.