пʼятниця, 30 жовтня 2020 р.


Бібліо-повідомлення

         Шилівська бібліотека-філія №39 ще раз нагадує своїм користувачам, що в умовах карантину в обслуговуванні користувачів  продовжують діяти певні обмеження. І одне з головних -- це обмеження кількості користувачів, які можуть одночасно перебувати в приміщенні бібліотеки.

     Тому, за умови теплих погодних умов, користувачам приходиться чекати своєї черги на подвір'ї бібліотеки, або видавати їм книги теж на подвір'ї.


     На фото:  учні 8-го класу Шилівської школи одночасно прийшли за програмовою літературою.















пʼятниця, 23 жовтня 2020 р.

Цибуліно та його автор

     Ювілейна міні-інформація. 

       23 жовтня цього року виповнюється 100 років від дня народження італійського письменника  Джанні Родарі (1920-1980).


      Нашому читачеві відоме, зокрема, його казкова повість «Пригоди Цибуліно», яке є алегорією розвитку комуністичних ідей, тому дуже популяризувалася в комуністичних та соціалістичних країнах. Це повість-казка для дітей молодшого шкільного віку, в якій розповідається про хлопчика Цибуліно, захисника всіх бідних і знедолених.


    Джанні Родарі нагороджено міжнародною Премією Ганса Хрістіана Андерсена (1970).

      Серед його книг, зокрема, побачили світ такі: «Джельсоміно у Країні брехунів», збірка «Казки по телефону», «Планета новорічних ялинок», «Як подорожував Джованніно на ім'я Нероба», «Подорож Блакитної Стріли».

четвер, 22 жовтня 2020 р.

Багатогранний Борис Олійник

 Літературнознавча викладка книг


  22 жовтня народився на Полтавщині письменник і Шевченківський лауреат Борис Олійник (1935-2017).

     Надзвичайно насичена й різнобічна діяльність письменика вражає: він зокрема їздив до гарячих точок (Югославії, Сербії, Боснії та Герциговини) і писав про проблеми там, відвідав Чорнобиль (1986), після чого надрукував викривальні статті, зупинив будівництво промвузла в Каневі, що загрожувало усипальниці Т. Г. Шевченка, був серед тих, хто через пресу заблокував будівництво АЕС у Криму і під Чигирином та каналу Дунай — Дніпро.

     Також був народним депутатом Верховної Ради України кількох скликань. Проте політичні погляди письменника нині критикують.

     Борис Олійник — автор понад 40 книг, віршів, есе, статей, які друкувалися як в Україні, так і в усіх республіках СРСР, їх перекладено російською, чеською, словацькою, польською, сербською, румунською, італійською та іншими мовами.

      Найвідомішими книгами письменника вважаються «Вибір» (1965), «Коло» (1968), «Стою на землі» (1973), «Заклинання вогню» (1978), «Сива ластівка» (1979), «У дзеркалі слова» (1981), «Поворотний круг» (1989), «Таємна вечеря» (2000), поема «Сім» (1988).

     Друкуватися Борис Ілліч почав ще в школі. Далі закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Працював кореспондентом уккраїнських видань, а пізніше й редактором.


   Шилівська бібліотека пропонує своїм користувачам ознайомитися з творчістю Б. Олійника та більше дізнатися про нього самого, переглянувши викладку літератури "Багатогранний Борис Олійник".

понеділок, 12 жовтня 2020 р.

Ще раз зануритися в славну історію нашої землі


Історичний перегляд



          Розгортка книги "Гусенятко/Козак Петро Мамарига" М. Вынграновського,  видавництво: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА
    День Українського козацтва знову наблизився до нас, спонукаючи ще і ще раз зануритися в славну історію нашої землі, наших пращурів. Відзначаємо його 14 жовтня.                            
     Прищеплювати любов, особливо наших дітей, до славної й героїчної козацької історії, незмінно, допомагають, щонайперше, книги. Наукові й художні, вони закладають у наші серця зерна поваги й відваги, честі й гордості, звитяги і мужності.
       Чимало свідомих родин купують такі книги, а багато хто незмінно йде до бібліотеки — духовного осередку знань.
     Шилівська бібліотека рада вітати читачів і запропонувати їм книги про козаків на будь-який смак:





                                                                                                               

    Для дітей найцікавішими будуть нові ілюстровані книги, які нещодавно отримала наша бібліотека.

    Це книги:

  1.  Отаман Гамалія. Оповіді про козацьку бувальщину для дітей. -- К.: ПП "Агенство по розповсюдженню друку", 2016. -- 88 с.: іл.

  2.  Дітям прои козаків / Тарас Каляндрук. -- Львів: Апріорі, 2016. -- 88 с.: іл. -- (Серія "Апріорі -- дітям").