вівторок, 30 березня 2021 р.

З періодикою по життю

 Експрес-реклама


   З часів заснування бібліотеки періодичні видання були невід'ємною частиною її загального фонду. Щороку Шилівська бібліотека отримувала достатню кількість газет і журналів, тому користувачі мали достатню змогу поринути у розмаїття інформації, здобути певні знання чи просто цікаво провести вільний час.

     На жаль, в цьому році  вони такої можливості не мали. Через нестачу фінансів наша бібліотека отримує лише 3 назви газет. Це "Голос Зіньківщини", "Добрий порадник" та "Задавака". Тож з ініціативи бібліотекаря Олександри Влох найбільш активні користувачі стали приносити до бібліотеки періодичні видання, які вони виписали додому. Завдяки їм до бібліотеки добавилось 7 назв газет і журналів. Це Павленко Ольга Олексіївна ("Газета для жінок", "Життя пенсіонера"), Шершінь Тетяна Павлівна ("7 я"), Влох Олександра Миколаївна ("Нова година", "Газета по українськи", "Футбол"), Селіванов Іван Миколайович ("Свобода").

   Щовівторка, після вихідних, в бібліотеці здійснюється газетно-журнальний обмін. Потім всі інші користувачі зможуть почитати всі ці періодичні видання.







   

вівторок, 9 березня 2021 р.

Живе Шевченко поміж нас

 Голосні читання


   Тарас Григорович Шевченко став головним українським пророком і народним символом. Його називають провісником нового життя, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до народу. Духовну велич і красу українського  слова він підніс на найвищу височінь.

       В ці дні , 9-го та 10-го березня -- дати народження і смерті поета, в Шилівській бібліотеці відбуваються голосні читання безсмертної поезії Кобзаря. Знайомлячись з переглядом книг "Живе Шевченко поміж нас", користувачі бібліотеки читають напам'ять або з книги улюблені  вірші  поета обо  уривки з них.








  

четвер, 4 березня 2021 р.

Стежинами пам'яті

Інформ-хвилинка 



       4-го березня 2021 року виповнюється 92 роки з дня народження письменника-земляка, публіциста та краєзнавця Федора Григоровича Тютюнника (1929 -- 2003). Він є представником славетної Тютюнниківської династії, член спілки письменників України з 1968 року.

     На жаль, ім'я Федора Тютюнника не таке відоме, як його побратимів Григорія та Григора Тютюнників, проте від цього значення його прозаїки, публіцистичних творів анітрохи не зменшується. Його книги -- "Перепелині дзвони", "На бистрині", "Осінь пахне криницею", "Зелений легіт", "Співуче джерело" та інше, а він багато друкувався в періодичних виданнях, користуються великою популярністю серед читачів. Деякі з них видавалися не лише українською, а й іншими мовами, навіть за кордоном. В останні роки свого життя працював над історичною та краєзнавчою тематикою, збирався написати історію роду Тютюнників.
     Тож запрошую всіх до бібліотеки перегорнути сторінки книг Федора Тютюнника та доторкнутися до його творчості.
     




    
    


















 

середа, 3 березня 2021 р.

Абетка права

 Правознавча мандрівка




        Одним з аспектів усебічного розвитку особистості є висока правова культура, спрямована на формування її правової свідомості, навичок та звичок законослухняності.

     Тож 2 березня  в бібліотеку завітали учні 6-го класу Шилівської школи на правознавчу мандрівку "Абетка права", метою якої було виховання в учнів інтересу до правових знань та популяризації правової літератури.

     Спершу діти прослухали розповідь вчителя про значення правознавства в житті кожної людини, а потім бібліотекар Олександра Влох провела для них мандрівку по книгах правознавчої тематики, яких є чимало в нашій бібліотеці. Це про суди і про основи правознавства, про захист прав і про обов'язки громадян, про злочини і їх покарання та іншої юридичної тематики.   Діти були вражені таким різноманіттям книг і тією сферою тем, про які вони  розповідають.