субота, 4 грудня 2021 р.

Гр. Тютюнник: "Моя душа повна болю"


 Пам'ятна дата

   5 грудня виповнюється 90 років від дня народження Гр. М. Тютюнника (1931-1980), українського прозаїка-земляка. 

      Про нього самого і про його творчість можна говорити дуже і дуже багато. Але найбільше, що ми можемо зробити задля збереження його пам'яті, це читати або перечитувати його нечисленні, але дуже високохудожні твори. Тож запрошую всіх  жителів села долучитися до читання літературної спадщини нашого видатного земляка.                                                     Користувачі Шилівської бібліотеки охоче знайомляться з книгами та публікаціями Гр. Тютюнника, які розміщені на книжковій виставці "Письменники Шилівської землі" та в краєзнавчому відділі бібліотеки.           

                

     А на передодні цієї знаменної пам'ятної дати до Шилівки завітали Геннадій Григорович Хорошун, заступник міського голови Зіньківської ТГ, та Людмила Анатоліївна Кімлик-Яроха, начальник відділу культури, спорту та інформаційного забезпечення Зіньківської міської ради, щоб взяти участь в урочистих заходах, присвячених 90-річчю з дня народження Гр. Тютюнника.      В Шилівському закладі загальної середньої освіти I-III ступенів ім. Григорія та Григора Тютюнників відвідали музей письменників, де говорили про їх  непересічний літературний талант та знайомилися з експозиціями музею. Дуже цікавою була виставка світлин "Хочеш пізнати душу поета -- піди в його край", де під  кожним пейзажем розміщена цитата з творів письменників.           В знак пам'яті та шани до видатного письменника-земляка гості, учні та вчителі школи, староста села, працівники клубу та бібліотеки поклали квіти до меморіальної дошки братам Тютюнникам, розміщеної на приміщенні колишньої школи, в якій навчилися Григорій та Григір Тютюнники. Зі словами шани та любові до письменника виступили Г. Г. Хорошун та вчителька література М. Заставська.                                                                            

    В цей день квіти також положили на могили матерям письменників на місцевому кладовищі.

    В приміщенні бібліотеки всі присутні ознайомилися з літературною спадщиною Гр. Тютюнника, в черговий раз підкресливши  геніальність як самого письменника, так і його новел.