23 серпня Україна відзначає День Державного Прапора. Шилівська бібліотека пропонує поглянути на славну історію та сучасність синьо-жовтого прапора крізь призму легендарних світлин… На Хрещатику біля Київради. 24 липня 1990 року відбулось підняття національного прапора на Хрещатику біля Київради. На цьому фото – саме цей історичний момент, коли вперше після де 23 серпня Україна відзначає День Державного Прапора. Шилівська бібліотека пропонує поглянути на славну історію та сучасність синьо-жовтого прапора крізь призму легендарних світлин… На Хрещатику біля Київради. 24 липня 1990 року відбулось підняття національного прапора на Хрещатику біля Київради. На цьому фото – саме цей історичний момент, коли вперше після десятиліть перерви над українською столицею підняли синьо-жовте полотнище, попри факт існування Радянського Союзу десятиліть перерви над українською столицею підняли синьо-жовте полотнище, попри факт існування Радянського Союзу
Історичний момент внесення прапора до Верховної Ради
Це був унікальний історичний момент, що відбувся 24 серпня 1991 року. Це фото було опубліковано в журналі TIME.
«Це була мить великої віри і великої сили, що Україна є і буде, і ці думки справдились. Відчуття якоїсь великої події, великого свята. Великого торжества, що нарешті, через стільки років, Україна вперше ступила ногою на дорогу незалежності. Не можна передати тих відчуттів», – пригадував пізніше той момент перший Президент України Леонід Кравчук.
Український прапор – у космосі
З 19 листопада по 5 грудня 1997 року тривала космічна експедиція першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка на борту американського космічного корабля «Колумбія». У цей період у космосі побували тризуб, український прапор та пролунав гімн Незалежної України. На фото – момент коли прапор був розгорнутий вперше.
Синьо-жовтий – на найвищому вулкані світу
Ця експедиція минула під гаслом «Прапор України на вершинах світу» і дозволила синьо-жовтому замайоріти на висоті 6 872 метрів.
Над звільненим Слов’янськом
«Тільки ми туди вилізли, по нам почали вести вогонь. У Василя Ковальчука була снайперська гвинтівка, він вирахував, звідки стріляють, і відповідав на цей вогонь. А ми разом з Іваном Журавльовим вчепили прапор, який був у нього з Майдану», – згадує ті моменти військовий журналіст Влад Волошин.
Український п’єдестал в РІО
Денис Дубров виборов золоту нагороду, пропливши дистанцію за 2 хвилини і 6 секунд – це був новий світовий рекорд.
Стрибок з синьо-жовтим
Бойове знамено з-під Іловайська
Прапор 92-ї ОМБр
Загиблих українських військовослужбовців поховали місцеві мешканці з сіл Новозар’ївка та Колоски Старобешівського району Донецької області. Вони ж знайшли та сховали національний прапор.