виконавчого комітету Зіньківської міської ради. Україна, Полтавська область, Зіньківська ТГ, с. Шилівка, вул. Центральна 25, тел. 099 29 14 296.
пʼятниця, 26 квітня 2024 р.
вівторок, 23 квітня 2024 р.
Григорій Тютюнник у вирі життя
Краєзнавча сторінка
(23.04.2024 р. -- 104 роки з дня народження Григорія Тютюнника, письменника-земляка, лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка)
За життя Григорія Тютюнника так і не настигла слава – він її зовсім не прагнув. Хотів, щоб читали, хотів, щоб розуміли, а тому писав просто і жив просто, як і ті селяни-хлібороби, що стали героями його роману «Вир». Проживши всього лише 41 рік, письменник зробив значний внесок в розвиток української літератури, залишивши по собі збірку оповідань «Зорані межі», повість «Хмарка сонця не заступить», збірку поезій «Журавлині ключі» і знаменитий роман «Вир», за який письменник посмертно був удостоєний Шевченківської премії.
«Він мав талант людяності. І вроджений, і вистражданий, – писав про Григорія Тютюнника його молодший брат, відомий письменник Григір Тютюнник. – Справжній талант не дається без болю і муки, як і саме життя. А ще життя не дається без любові. Мало – бачити, мало – розуміти, треба любить. Бо любов – то найвищий дар, який коли-небуть може отримати людина».
Роман Г. Тютюннина "Вир" досі зостається неперевершеним. Через два десятиліття після смерті письменника (1961 р.) за цим романом було знято однойменний фільм. В 2023 році знімали (і в Шилівці також), а на початку 2024 року на телеканалі "Дім" вперше було показано трисерійний художньо-документальний фільм "Григір і Григорій Тютюнники". Твори Григорія Тютюнника, численні публікації та літературні дослідження про нього і його творчість відкривають для нас нові ознаки його художнього мислення, світовідчуття, що вистраждані ним на нелегких життєвих дорогах.
Підписатися на:
Дописи (Atom)