субота, 23 листопада 2024 р.

З двадцятим віком лихо це прийшло

 Інсталяція пам'яті

(23.11 -- 91 роковини Голодомору в Україні)

    Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни Росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.

  В бібліотеці влаштовано інсталяцію пам'яті "З двадцятим віком лихо це прийшло".









Жага свободи

 Патріотична година

(21 листопада -- День Гідності та Свободи)

    21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Одинадцятий рік поспіль дата нагадує про дві знакові для українців історичні події – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-го.

Під час великої війни цей день – нагода переглянути власні цінності. Пригадати історію нашої боротьби за справедливість. Вшанувати пам'ять загиблих.

До цього дня в бібліотеці спільно з клубом організовано патріотичну виставку "Жага свободи", книги та малюнки якої несуть інформацію про ті доленосні події в Україні листопада 2013 -- лютого 2014 року та про війну рф проти України.



середа, 20 листопада 2024 р.

Від мрії до професії

 Бесіда-діалог

   У світі тисячі професій! Як зорієнтуватись у такій їх кількості? Як обрати серед них ту, з якої розпочнеться ваш трудовий шлях, а може залишиться на все життя? Це хвилює кожного із нас… Відомий український філософ
Григорій Сковорода радив іти за покликом серця й обирати „сродну” працю, бо тільки вона може зробити „потрібне неважким, а важке не потрібним”.

   Вибір професії – складний відповідальний крок у житті кожної людини. Він
має бути свідомим і самостійним. Про все це велася мова з учнями старших класів в бесіді-діалозі "Від мрії до професії". А насамкінець провели з дітьми гру-вікторину "Вгадай професію".



"Як ми провели 1000 днів війни"

 Історичний екскурс

(19 листопада -- 1000 днів великої війни росії проти України)

  1000 днів болю, боротьби та супротиву!


1000 днів, коли ми стоїмо пліч-о-пліч, демонструючи світу нашу незламність і гордо вигукуючи: "Слава Україні! Героям слава!"


На історичному екскурсі "Як ми провели 1000 днів війни" працівники клубу та бібліотеки ознайомили учнів з найважливішими подіями перших днів війни. Діти розповіли про свої відчуття в перші хвилини повномасштабного вторгнення. Цікавим та хвилюючим був виступ учителя історії А. І. Олефіра. Всім було цікаво та пізнавально.
 Разом до Перемоги!




середа, 13 листопада 2024 р.

Засновник літературного жанру "усмішок" О. Вишня

 Гумористичні читання

(13.11 2024 -- 135 років з дня народження письменника-гумориста)

      1889 року 13 листопада (хоч в автобіографії написано 12 листопада) – на хуторі неподалік містечка Грунь на Полтавщині (нині-Сумщина) народився Остап Вишня, письменник-гуморист, в’язень сталінських концтаборів. Він започаткував гумористчний тип фейлетону – «усмішку» чи «реп’яшок».

   Справжнє ім’я – Павло Губенко. З дитинства захоплювався творчістю земляка – Миколи Гоголя, «Тараса Бульбу» зачитав до дірок. Ім’я одного з синів головного героя узяв за псевдо, а Вишня – бо любив вишні. А ще на Полтавщині біля кожної оселі росли вишневі дерева.  

        Самобутній майстер сатири й гумору Остап Вишня був людиною унікальної популярності. Його твори друкувалися мільйонними тиражами, їх знали навіть неписьменні, ними зачитувалися як дорослі, так і діти. Цього дня в бібліотеці користувачі залюбки читали та згадували давно прочитані незабутні усмішки письменника-земляка О. Вишні.

вівторок, 12 листопада 2024 р.

Навчаємось мистецтву орігамі

Творча година 

(11 листопада -- Всесвітній день орігамі)

    Оригамі - це мистецтво складання різноманітних фіґур з паперу, що виконується без використання клею та ножиць. Назва походить від японського орі - складати, та камі - папір. В оригамі використовуються небагато різних видів згинів, але за допомогою комбінування багатьма способами можна утворювати досить складні фіґури. Найбільш поширено створення таких виробів за допомогою послідовних схем геометричних згинів і складок. 

   Мистецтвом орігамі захоплюється багато людей у всьому світі. Але  найбільше створювати різноманітні фігурки з паперу люблять діти. 







четвер, 7 листопада 2024 р.

Програмові твори з літератури

 Огляд- лекція

  Нещодавно наша бібліотека поповнилася книгами з програмової літератури для учнів середнього та старшого шкільного віку. Це 12 нових  видань українських та зарубіжних авторів, які потребують школярі в процесі навчання. Всі книги нові, гарно ілюстровані і, головне, видані  українською мовою. 

    Разом зі шкільним бібліотекарем Ольгою Клименко ознайомили учнів школи з цими книгами, провівши скорочений огляд кожної з них.




середа, 6 листопада 2024 р.

Бібліотека -- скарбниця знань

 Екскурсія до бібліотеки

Сьогодні до бібліотеки на екскурсію завітали діти старшої групи місцевого дитсадочка "Берізка".

     Деякі з них вперше відвідали бібліотеку. Все для них було цікавим та дивовижним.Спочатку були в захваті від виставки саморобних казкових персонажів, створених зав. клубом Кащенко Тамарою Вячеславівною, а потім дивувалися великій кількості книг в бібліотеці, особливо новій, ілюстрованій дитячій літературі. Дуже сподобався і дітям, і вихователям краєзнавчий куточок бібліотеки, де зібрані ужиткові та господарчі речі наших земляків майже столітньої давнини.