четвер, 30 січня 2025 р.

«Маруся Чурай – царівна української пісні»

 Літературно-музична година

(400 років з дня народження Марусі Чурай)

 30 січня в Шилівському сільському клубі спільно з бібліотекою було проведено літературно-музичну годину «Маруся Чурай – царівна української пісні». На заході відвідувачі дізналися, в яких творах, піснях та баладах увіковічнений образ Марусі Чурай, а також переглянули фільм "Дівчина -- Легенда", в якому   глядач мав можливість побачити не тільки романтичний образ Марусі, а й славетні сторінки історії українського народу XVII століття.  

Можна й нині сперечатися, чи була Маруся Чурай, чиє життя і творчість оповиті «ореолом чарів і загадковості» історичною постаттю в українській культурі, чи ні. Але незаперечним залишається одне – вона стала символом української пісні, яка була і є душею народу. Проста дівчина з Полтави лишила після себе багато ліричних пісень, які й досі користуються популярністю в народі.


середа, 29 січня 2025 р.

"В понурій темряві віків світити будуть завжди Крути"

 Перегляд літератури

(29.01 -- День пам'яті Героїв Крут)

  Сьогодні, 29 січня, ми вшановуємо пам’ять Героїв Крут – молодих захисників України, які 1918 року віддали свої життя в боротьбі за незалежність. Їхній подвиг став символом мужності, самопожертви та нескореності українського народу.
Події під Крутами нагадують нам про важливість єдності, відповідальності та незламності перед викликами часу. Вшановуючи пам’ять загиблих, ми підтверджуємо нашу відданість ідеалам свободи та державності.
Слава Героям Крут! Слава Україні!


середа, 22 січня 2025 р.

Наша єдність -- наша сила

 Історичний екскурс

(22 січня -- День Соборності України)

22 січня відбувся тематичний захід -- історичний екскурс "Наша єдність -- наша сила", приурочений Дню Соборності України. Діти на майстер-класі "Єдина моя Україна" виготовляли патріотичну поробку, а дорослі користувачі жваво обговорювали події проголошення Акту Злуки 1919 року та шукали відповіді на вікторину.






субота, 18 січня 2025 р.

Україна-мрія

 Бібліо-повідомлення

    Нещодавно наша бібліотека отримала 50 шт розмальовок "Україна-мрія" від журналістки, пресофіцера ВСУ Олени Ластівки Мокренчук. Це її проект, який вона разом з львівським художником Володимиром Свачієм започаткувала на Майдані -- вперше запросили людей намалювати Україну своєї мрії саме в той день, коли на Майдані прощалися з героями Небесної Сотні, 22 лютого 2014 року. Потім цю акцію проводили в Луганську та Донбасі, малювали в прифронтових містах і селах акриловими фарбами на велетенських 15-метрових полотнах.  

  Українська художниця Оленка Дяденко, яка зараз живе в Америці, подарувала пані Олені Ластівці 10 своїх малюнків для роботи з дітками, а одна студентка з КНУ написала віршики,  і так склалася ця прекрасна книжечка-розмальовка, яка застосовується як робочий зошит у цьому проекті.

 Минулого року разом з Національною бібліотекою України для дітей був проведений конкурс "Україна-мрія" під патронатом Валерія Залужного, де високу оцінку та винагороду отримала і користувачка Шилівської бібліотеки Власик Анастасія. 

  А перед цим, у 2022 році, також під егідою Валерія Залужного започаткували Всеукраїнський проект "10 тисяч мрій для звільнених територій", в рамках якого українська діаспора з Америки проплатила друк 10 тисяч примірників книжечки. 


Відгукнувшись на наше прохання, 50 штук цих книжечок пані Олена Ластівка надіслала до Шилівської бібліотеки. Від імені дітей-користувачів та їх батьків висловлюю їй та її команді щиру вдячність та найкращі побажання. Тепер наші діти будуть уявляти та малювати Україну своєї мрії та думати над тим, що робити, аби здійснити свою мрію.

середа, 8 січня 2025 р.

Він жив цілковито Україною

 Поетичні читання

  8 січня 2025 р. -- 90 років з дня народження Василя Симоненка (1935-1963), поета, журналіста, правозахисна. 

   Його поезія, за словами О. Гончара, вийшла з самих глибин народного життя. З мудрості народу, з горя його і його звитяжної боротьби виспівана вона. 
  В наш час непоборний дух поезії В. Симоненка актуальний як ніколи. 
 В бібліотеці для користувачів юнацького віку пройшли поетичні читання "Він жив цілковито Україною".