четвер, 20 лютого 2020 р.

Найкращий читач


                            Найкращий читач                                                           

    20.02.2020 року Шилівською с.бібліотекою спільно з шкільною бібліотекою було проведено перший етап обласного конкурсу «Найкращий читач Полтавщини» в рамках Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія—2020».

     Захід проходив  в шкільному закладі. В конкурсі взяли участь 9  учнів  з 6-7 класів. Переможців визначало журі у складі: Кривобік Т.В. (голова журі), Павленко В.М.(шк. бібліотекар), Влох О.М.(с. бібліотекар).  Олександра Влох розповіла про щорічний  всеукраїнський конкурс «Найкращий читач» та провела вікторину «Книги-морська глибина» .

     Діти почали розповідати про свої улюблені книги. Найкраще розповідали та презентували книги :  Жук Діма з 6-го класу,  Школьна Ліза та Циган Ліля з 7-го класу. Щоб визначити переможця, їм дали додаткове завдання: написати письмовий відгук про свою улюблену книгу. 
          Переможець поїде на районні змагання в Зіньківську  дитячу бібліотеку. 



четвер, 13 лютого 2020 р.

Бібліотека зустрічає друзів.



Бібліотека зустрічає друзів.

    Всі ми хочемо, щоб наші діти виросли розумними та кмітливими, багато читали та на основі прочитаного вміли фантазувати, придумувати та вигадувати для себе корисні речі. В дуже великій мірі цьому сприяє бібліотека—книжкове царство.
      Щоб ознайомити дітей з бібліотекою, багатством та розмаїттям книжкового світу, вдосконалити їхні навички читання та розвивати інтерес до читання в  Шилівській бібліотеці-філії 12 лютого 2020 року  пройшов урок-екскурсія «Бібліотека зустрічає друзів».                                                                                                          
         До бібліотеки завітали учні 1-го та  3-го класів Шилівського закладу середньої освіти l-lll ступенів ім. Григорія та Григора Тютюнників. Бібліотекар Олександра Влох розповідала про виникнення бібліотек та письма, знайомила дітей книгами та періодичними виданнями, в формі запитань і відповідей нагадала про правила бібліотеки та поводження з книгою. Разом із вчителькою Мариною Заставською діти переглянули дитячий журнал «Фантазер» № 1 за 2020 рік, в якому кожен знайшов для себе цікаві поробки, ребуси, лабіринти пригод або казки-розмальовки.
    А ще діти подивилися по інтернету мультфільми про бібліотеки, а бібліотекар Олександра Влох видала бажаючим книги та записала до бібліотеки нових читачів- першокласників.

АКЦІЯ

                                                     АКЦІЯ
В Шилівській бібліотеці-філії №39 протягом тижня з 4-го по 8 лютого 2020 року проведено акцію «Про природу і користь читання»  для широкого кола читачів, в основному для тих, хто має маленьких дітей або внуків. При відвідуванні бібліотеки кожному з них бібліотекар   Влох О.М. вручала листівку з дописом Ніла Геймана, англійського письменника-фантаста, в якому він закликає дорослих читати дітям якомога більше казок і іншої літератури, щоб розвинути в дітей більшу уяву та щоб в подальшому вони виросли розумними людьми.

     Листівки також передані всім батькам малюків дитячого садочка «Берізка» та батькам учнів початкових класів Шилівської школи.



                                        Зміст листівки

Одного разу Альберта Ейнштейна запитали: «Як ми можемо зробити наших дітей  розумнішими Його відповідь була простою і мудрою: «Якшо ви хочете, щоб ваші діти  були розумні,--  сказав він, -- читайте їм казки.  Якщо ви хочете, щоб вони були ще розумнішими, читайте їм ще більше казок». Він усвідомлював цінність читання і уяви.
     Одного разу я був у Ньо-Йорку і почув розмову про будівництво приватних в'язниць –ця індустрія стрімко  розвивається  в Америці. Тюремна індустрія повинна планувати своє майбутнє -- скільки камер їм знадобиться? І вони виявили, що можуть передбачити все це дуже легко, використовуючи найпростіший алгоритм, заснований на опитуваннях, який відсоток 10-и та 11-річних дітей не може читати. І, звичайно, не може читати  для свого задоволення.
     Найпростіший спосіб гарантовано виростити грамотних дітей--це навчити їх читати і показувати, що читання--це приємна розвага. Саме просте –знайдіть книги, які їм  подобаються,  дайте  до них доступ і дозвольте їх прочитати.
    У 2007 році я був в Китаї  на першому схваленому партією конвенті з наукової фантастики і фентезі. У якийсь момент я запитав у  представників влади: «Чому? Адже наукова фантастика в Китаї не схвалювалась довгий час. Що змінилося?»
     «Все просто,--сказали мені.-- Китайці створювали чудові  речі,  якщо їм приносили схеми. Але нічого вони не покращували і не придумували самі. Вони нічого не винаходили. І тому вони послали делегацію в США в  такі великі компанії як Apple, Microsoft, Google і розпитали людей, які придумували майбутнє, про них самих. І виявили, що ті читали наукову фантастику, коли були хлопчиками і дівчатками.
       Література може показати вам інший світ. Вона може повести вас туди, де ви  ніколи не були.
     Бібліотеки--це свобода. Свобода читати, свобода спілкуватися. Це освіта (яка не закінчується в той день, коли ми залишаємо школу або університет), це дозвілля, це доступ до інформації.
 Інформація має ціну, а  правильна інформація -- безцінна.
     Якщо ви не цінуєте бібліотеки, значить ви не цінуєте інформацію, культуру або  мудрість.
    Ми повинні читати вголос  нашим дітям. Робити читання хвилинами єднання, часом, коли спокуси світу відкладені в сторону.
                    (Ніл Гейман (англійський письменник-фантаст) про природу і користь читання).