четвер, 23 травня 2019 р.

Екскурсія в бібліотеку




     Дуже важливою умовою всебічного  розвитку дітей є їх зацікавлення до читання книг та виховання в них потягу до знань.
     Щоб підвищити в дітей бажання читати і знати більше в Шилівській бібліотеці-філії №39 23 травня 2019 року була проведена екскурсія для діток старшої групи місцевого дитячого садочка «Берізка».
    Бібліотекар Олександра Влох ознайомила їх з інтер’єром бібліотеки та її фондом, з книжковими виставками та переглядами, розповіла про правила поводження з книгою та правилами користування нею. 



    Діти мали змогу подивитися та перегорнути сторінки нових українських, добре ілюстрованих, книг та поділитися враженнями від побаченого.
 


   Наприкінці зустрічі бібліотекар провела для дітей казкові конкурси: «Відгадайко» (упізнати казкових героїв), «Добавлянки» (підібрати пари казковим героям), «Чарівні слова» (хто говорив такі чарівні слова) та «Казковий переполох» (виправити помилки).



    Бібліотечні заходи для діток-дошкільників продовжаться і надалі.

четвер, 16 травня 2019 р.

Пам'ятати про минуле, думати про майбутнє


                               
                      Пам'ятати про минуле, думати про майбутнє

До Дня пам'яті та примирення 8 травня у Шилівській бібліотеці-філії №39 було організовано книжкову виставку-пам'ять «Вічна пам'ять поколінь» для широкого кола читачів, а в клубі 9 травня, відбувся музичний вечір-реквієм «Пам'ятаємо. Славимо. Вшановуємо», присвячений Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
       Щоб підростаюче покоління більше знало про людські жертви та геноцид, здійснені окупантами, про героїзм та мужність українського народу в боротьбі з німецькими загарбниками, в бібліотеці проводиться акція «Пам’ятати про минуле, думати про  майбутнє». Кожному користувачеві рекомендується і пропонується 1-2 книги воєнної тематики.

     
14 травня книги про нелегкі долі дітей воєнного лихоліття, про юних партизанів, розвідників та зв’язкових у роки війни отримали учні 6-го класу Шилівської ЗОШ. Це «Обпалений цвіт» Л.Їжаківської, «Павлуха-партизан» (збірник повістей із серії «Юні герої»), «Вшануймо пам'ять, товариші» С. Голубєва та інші.
     15 травня книги про дітей війни взяли учні 4-го класу.

     Акція буде проходити до кінця місяця.

вівторок, 23 квітня 2019 р.

Учасники конкурсів

                       Учасники бібліотечних конкурсів

       Значну частину користувачів Шилівської бібліотеки-філії №39 становлять діти та користувачі юнацького віку. І найактивніші з них часто беруть участь у різноманітних читацьких конкурсах та заходах  не лише у нашій бібліотеці, а й у тих, що оголошують  районні, обласні та національні бібліотеки України.
      В 2019 році, в лютому місяці, користувачка  нашої бібліотеки Ілона Влох, студентка Ι курсу Полтавської аграрної академії, взяла участь у Всеукраїнському конкурсі есе «Діти єднають Україну»,  написавши чудовий твір-роздум про сьогодення України та своє бачення того, як об’єднати та зберегти нашу державу.

     А учениця 6-го класу Шилівської ЗОШ Ι-ΙΙΙ ст. Ліза Школьна  взяла участь у обласному конкурсі «Найкращий читач Полтавщини» в рамках Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «КНИГОМАНІЯ-2019», перший етап якого проходив 12 квітня в Зіньківській бібліотеці для дітей.

      Ілоні Влох та Лізі Школьній директор Зіньківської ЦБС Тоцька Н.В. та директор Зіньківської бібліотеки для дітей Верьовка Л.М. вручили подяки за активну участь у конкурсах.


четвер, 18 квітня 2019 р.

Бібліотечний урок

                                    Бібліотечний урок     

     Бібліотечний урок під назвою «Твої помічники у виборі книг» було 
проведено у Шилівській бібліотеці-філії №39 18 квітня 2019 року. До 
бібліотеки завітали учні 4-го класу Шилівської ЗОШ Ι-ΙΙΙ ступенів.
Протягом години діти дізнавалися з уст бібліотекаря Влох 
Олександри  про розстановку книг в бібліотеці, про алфавітний 
каталог та навіщо він потрібен, про тематичну ілюстровану картотеку 
та роздільники, а також самі спробували віднайти на стелажах 
потрібну книгу та відшукати в каталозі її каталожну карточку.
     В кінці заходу четвертокласники подивилися відео про великі 
бібліотеки світу, отримали відповіді на свої запитання та взяли книги, 
які їм сподобалися.

 

Дякую класному керівнику 4-го
класу Калач Любові 
Миколаївні, яка 
робить все можливе, щоб 
зацікавити   дітей читанням 
книг.

пʼятниця, 15 березня 2019 р.

Бесіда за круглим столом.


                                      
     14 березня 2019 року в Шилівській бібліотеці-філії №39  з  користувачами бібліотеки, людьми старшого покоління було проведено бесіду за круглим столом «Жовтнева революція 1917 р.:  погляд через 100-ліття».
      Користувачі бібліотеки Селіванов Іван Миколайович, Павленко Ольга Олексіївна, Громовий Микола Михайлович та інші згадували розповіді  своїх батьків про ті буремні роки, про створення колгоспів, про селянське життя до і після революції 1917 року. Велика полеміка велась про події 20-их років  ХХ-го століття, коли на околиці Шилівки, на Полтавському шляху кіннотники батька Махна розгромили обоз червоноармійців, порубавши шаблями більше 300 чоловік.
     Для учасників круглого столу бібліотекар провела перегляд літератури «Наш край  в роки революції 1917 року».
     


середа, 13 березня 2019 р.

Скільки в людини добра, стільки в ній життя.



Скільки в людини добра, стільки в ній життя.

           Під такою назвою відбулася година спілкування  в  Шилівській бібліотеці-філії №39. Її учасниками стали члени клубу за інтересами «За покликом душі».                                                                                                                        Користувачі бібліотеки, а це переважно люди похилого віку, зібралися на своє чергове засідання, щоб поспілкуватись між собою, поділитись спогадами та враженнями від сьогоденних подій, переглянути новинки літератури та преси в бібліотеці. Надворі вже весняна пора, але погода ще непривітна й холодна, тому в затишному і теплому приміщенні бібліотеки дуже зручно проводити зустрічі та спілкуватись між собою.
           Бібліотекар Олександра Влох ознайомила присутніх з останніми публікаціями в пресі про субсидії та пенсії, показала по комп'ютеру відеоролики про наше с. Шилівку та письменників-земляків Тютюнників. Любов Сергіївна Педик теж продемонструвала на своєму ноутбуці різноманітні фото та відео про наше село. Звучали також жарти та пісні.
           Так як зібралися люди оптимістичні, життєрадісні, добрі, до того ж ще й залюблені в книгу, то й зустріч пройшла весело і з гумором.


 



четвер, 7 березня 2019 р.

Стежинами пам'яті


Уклін рідній землі шилівській.
(до 90- річчя від дня народження Федора Григоровича Тютюнника (1929—2019), українського письменника, публіциста та краєзнавця).
        
   Благодатна наша земля народила багатьох видатних людей. Серед них і відомі майстри слова – брати Григорій та Григір Тютюнники.   Представником цієї славетної  Тютюнниківської  династії був ще один наш письменник Федір Григорович Тютюнник – також член спілки письменників України з 1968 року. 

                                                                                                                                   На жаль,  ім'я Федора Тютюнника не таке відоме, проте від цього значення його прозаїки, публіцистичних творів анітрохи не зменшується.  Його книги – «Перепелині дзвони», «На бистрині», «Осінь пахне криницею», «Зелений легіт», »Співуче джерело» та інше , а він багато друкувався в періодичних виданнях, користуються великою популярністю серед читачів. Деякі з них видавалися не лише українською, а й іншими мовами, навіть за кордоном. Останнім часом  працював над  історичною та краєзнавчою тематикою, збирався написати історію роду Тютюнників.
         Федір Тютюнник народився 4 березня 1929 року у  нашій Шилівці, що в Зіньківському районі на Полтавщині. Він був племінником Григорія та Григора Тютюнників, але вони обидва звали його братом.
До 90-річчя  письменника-земляка в Шилівській бібліотеці відбувся вечір-портрет «Стежинами пам’яті», присвячений Федору Тютюннику. Зібралися люди, небайдужі до його творчості, щоб вшанувати його  пам’ять, згадати добрим словом та ще раз перегорнути і прочитати сторінки його творів.
           Бібліотекар Олександра Влох ознайомила присутніх з переглядом     літератури «З добром у серці» та розповіла про незабутні зустрічі з письменником у стінах бібліотеки в 80-х та 90-х роках ХХ століття.
    Дружина Ф. Тютюнника, Любов Сергіївна, також поділилася спогадами про письменника, зачитала відгуки про нього та його творчість відомих письменників, показала фото з сімейного архіву. 
    Всі учасники заходу ділилися  спогадами про незабутні  зустрічі з   Ф. Тютюнником, згадували теплим словом його та розповідали про ті враження, які отримали від прочитаних творів письменника.
Закінчився вечір-спогад читанням віршів, які написала  Любов Сергіївна в пам’ять Ф. Тютюннику.