Пам'ять нетлінна: Голокост в Україні та світі.
Анонс книг
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Шилівська бібліотека пропонує увазі користувачів кілька книг по цій темі, які приголомшать усіх правдивістю, трагізмом та людиноненависною фашистською політикою, направленою на знищення євреїв.
Шульмейстер Ю А. Гитлеризм в истории евреев. -- К.:Политиздат Украины, 1990. -- 255 с., ил.
Книга присвячена подіям кривавого антиєврейського геноциду гітлерівцями в роки Другої світової війни. Основана на документах, свідченнях і спогадах очевидців, книга розповідає про ті страшні події, коли фашисти масово страчували євреїв. Розрахована на широке коло читачів.
Тетяна де Росней. Ключ Сари.-- Харьків: Книжний Клуб "Клуб Семейного Дозвілля",
2007.-- 368 с.
У липні 1942 року близько десяти тисяч євреїв, жителів Франції, скніють у гетто. Старі, жінки, діти... На них очікує табір смерті Аушвіц. Десятилітня Сара рветься додому. Там на неї чекає чотирилітній братик, якого вона, надіючись врятувати, заперла на ключ в потайній шафі. Але вона повернеться до Парижа надто пізно.
Кініллі Томас. Список Шиндлера. -- Харків: Книжний Клуб "Клуб Семейного Дозвілля", 2016. -- 432 с.
Це книга про людину, яка здійснила неможливе. Оскар Шиндлер -- мільйонер, успішний комерсант, запальний гравець, автогонщик, авантюрист, справжній арієць та... праведник світу, який урятував від смерті в газових камерах більше людей, ніж будь-хто за всю історію війни.
Кузнецов А. Бабай Яр. -- К.: "Самміт-Книга", 2008. 368 с.
Книга присвячена Пам'яті всіх загиблих від рук нацистських окупантів в Бабиному Яру під Києвом. Там розстрілювали кожного дня євреїв, руських, українців та людей інших національностей.
Немає коментарів:
Дописати коментар