Квіти біля четвертого
Година цікавої книги
26 квітня -- Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф
-- День Чорнобильської трагедії
26 квітня -- дата, що кожної весни сповиває нас своїм чорним крилом смутку та печалі, болем утрати й досі до кінця не вилікуваної рани. Ця трагічна дата ніколи не зітреться з нашої пам'яті й ні за яких обставин. Але для дітей і всього підростаючого покоління ці трагічні події 36-ї давнини ще недостатньо відомі. Тому пропоную користувачам дітям прочитати книгу Катерини Міхаліциної «Квіти біля четвертого».
Про що ця книга? За чим так тужить прабабуся, щось видивляючись із вікна багатоповерхівки? Десь на квітучому Поліссі назавжди покинуто її хату. Катастрофа відібрала не тільки дім, а й життя близької людини — як іще безліч життів. А її, вимушену нашвидку евакуюватися, затаврувала «чорнобилькою». Що є тепер? Трави, що пахнуть рідними краями, і онуччині малюнки — як ті, які творила ще одна «чорнобилька» Марія Приймаченко. Онуці прабаба й розповість свою щемку історію.
У авторки книжки Катерини Міхаліциної в один рік вийшли одразу два видання про Чорнобиль. Перше - "Квіти біля четвертого" - художня книжка для дітей 7-11 років, розрахована насправді для родинного читання й обговорення, дуже щемка й глибока, друге - нон-фікшн "Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи", написане у співавторстві зі Станіславом Дворницьким, для підлітків 11+, хоча насправді важко визначити верхню вікову межу, оскільки книжка буде однаково цікава дорослим (можливо, їх зацікавить навіть більше).
Немає коментарів:
Дописати коментар