З когорти українських письменників
Експрес-огляд
(9.03 -- 100 років від дня народження Миколи Олійника (1923-1997), прозаїка, публіциста)
Народився він 9 березня 1923 року в селі Бишеві (нині Фастівського району Київської області) у селянській родині. Його батько, Яків Олексійович, ледве вмів читати, мати, Харитина Василівна, зовсім не знала грамоти.
Як і багатьом письменникам двадцятого століття йому випала нелегка доля. Навчання в університеті перервала війна, був репресований за сфабрикованими документами, з вересня 1942 року був направлений до штрафної роти на фронт, в тяжких боях з нацистами на Північно-Західному напрямі був двічі поранений. Нагороджений двома орденами Слави ІІІ-го ступеня і Червоної Зірки, медалями.
Після мобілізації заочно закінчив навчання, працював у редакціях українських газет та займався письменницькою діяльністю.За роки творчої праці письменник опублікував кілька десятків оригінальних творів, багато нарисів, статей, рецензій, а також перекладів з літератур народів СРСР. Окремі його твори побачили світ російською, білоруською, латиською, грузинською, болгарською, польською, чеською і словацькою мовами.
В нашій бібліотеці є чимало книг Миколи Олійника, які повідають багато чого з історії народного життя воєнного і післявоєнного часу.
В останні роки життя багато часу проводив на батьківщині дружини — у нашому місті Зінькові. Помер 8 січня 1997 року на 74-му році життя, його поховано на Байковому цвинтарі в Києві.
Немає коментарів:
Дописати коментар