пʼятниця, 28 квітня 2023 р.

Зустріч з новими книгами

 Знайомство з новими книгами

     Під час повітряної тривоги навчальний процес в школах проходить або в підвальному приміщенні, або в кімнатах, де дотримується правило "двох стін". 27 квітня, коли була чергова повітряна тривога, в коридорі школи діти знайомились з новими книгами, які отримала нещодавно Шилівська бібліотека.







середа, 26 квітня 2023 р.

Чорнобиль: ще ятриться рана і досі

 (Бесіда за круглим столом)

Чорнобиль закутий колючим парканом.  Чорнобиль... згадаємо знову і знову          Це місце, окутане темним туманом --        Це пустка одвічна - Чорнобильська зона

     37 років минуло... Сьогодні день пам'яті, день скорботи і роздумів. 26 квітня у багатьох країнах світу сотні дзвонів перегукуються із чорнобильським на знак пам'яті про жертви тієї страшної техногенної катастрофи. Палають свічки у храмах, звучать молитви...

     Щоб жителі села мали змогу біль детально ознайомитися з цією трагічною сторінкою історії України та наслідками Чорнобильської аварії для нас і всього світу в бібліотеці спільно з клубом влаштовано перегляд книг та газетно-журнальних матеріалів "Чорнобильська трагедія -- біль України". А з учнями 5-го класу Шилівського ЗЗСО I-III ступенів ім. Г. та Гр. Тютюнників  провели бесіду за круглим столом "Чорнобиль: ще ятриться рана і досі". Діти вже доволі багато знають про ті події. Вони жваво обговорювали наслідки аварії, доповнювали розповідь бібліотекаря, переглядали книги і фото про чорнобильські події. Бібліотекар Олександра Влох розповіла про наших односельчан, які брали участь у ліквідації аварії. Їх було 9 чоловік, п'ять з яких уже немає з нами. Про кожного з них є спогади рідних. 

    У заході брали участь також вчителі Мандрика Юлія Сергіївна та Жук Тетяна Володимирівна.

вівторок, 25 квітня 2023 р.

Чорнобиль -- скорбота пам'яті людської

 Хвилина пам'яті

(26.04 --Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф --  37-а річниця Чорнобильської трагедії)

    26 квітня -- сумна і трагічна дата не тільки для України, а й для усього світу. 37 років тому сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства -- вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.

     Наслідки цієї катастрофи неможливо визначити ні в кількості загиблих, ні в завданій шкоді для всього живого і навколишньому середовищу, адже вони розтяглися на десятки років і тисячі кілометрів. Сотні тисяч людей змушені були назавжди залишити свої домівки і починати жити в новій місцевості. Якщо ми хочемо зберегти нашу планету, то таких трагедій більше ніколи не мають повторитися.

    Ми висловлюємо щиру повагу та вдячність тим людям, які 37 років тому врятували нашу країну та інші країни від ще більш страшних наслідків: пожежникам, ученим, лікарям, військовим і всім, хто був мобілізований на боротьбу з катастрофою, зупинили її ціною власного здоров'я і життя.

    В переддень цієї сумної дати згадаймо наших земляків, чоловіків-односельців, які брали участь у ліквідації Чорнобильської аварії уже такого далекого 1986 року:

     1.  Горобій Володимир Іванович,                1962 р.н.    (помер 2007 р.).
     2.  Удовиченко Володимир Григорович,    1954 р.н.,   (помер 2004 р.).
     3.  Дігтяренко Микола Іванович,                1952 р.н.,   (помер1988р.).
     4.  Кащенко Іван Васильович,                     1947 р.н.
     5.  Логвиненко Василь Петрович,               1957 р.н.
     6.  Рябець Анатолій Олександрович,          1965 р.н.    (помер 2018 р.).
     7.  Стативка Іван Григорович,                      1960 р.н.    (помер 2022 р.)
     8.  Чобіт Сергій Іванович,                             1965 р.н.                                                   9. Іванченко Олександр Нестерович          1950 р. н. 


  

   В фонді бібліотеки знаходяться матеріали і спогади про кожного ліквідатора-земляка. На жаль, п'ятьох з них вже немає на цьому світі. Низько вклоняємося пам'яті тих, хто відійшов за межу вічності, рятуючи нас і світ від пекельного атому. І безмежна дяка тим, хто сьогодні з нами. Вони живі свідки і учасники тих страшних подій і потребують шани та уваги. А численні книги, статті та фото про Чорнобильські події, які є в фонді бібліотеки,  нагадають нам про мужність і самопожертву величезної армії ліквідаторів, які зупинили ту страшну катастрофу, наслідки якої для всього людства були б трагічними.


субота, 22 квітня 2023 р.

 

     
    «Люди, які читають книжки, завжди керуватимуть тими,
хто дивиться телевізор».
 
    23 квітня світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх, хто часом залишається «за лаштунками» книговидання. 

    Всесвітній день книги та авторського права відзначають щорічно, починаючи з 1996 року. Зважаючи на те, що «в історичному розумінні книга є найбільш потужним фактором поширення знання і найбільш надійним засобом його збереження», День книги покликаний наголосити на фундаментальній важливості книжки та її незамінності в інформаційному суспільстві. 

     Жителі села як дорослі, так і діти розуміють значення і користь читання книг та іншої друкованої продукції. Вони є постійними користувачами Шилівської бібліотеки, багато читають, цікавляться різноманітними новинами, а ще дарують свої книги бібліотеці.

    Чувельова Аніта та Таранова Катя -- юні користувачі бібліотеки. Навчаються в 4-му класі  Шилівського ЗЗСО I-III ступенів ім. Григорія та Григора Тютюнників, залюбки відвідують бібліотеку, постійно цікавляться новими книгами, а ще приносять до книгозбірні свої прочитані книги. Віриться, що виростуть вони розумними, грамотними та добрими людьми. Адже книги виховують у людей найкращі риси характеру.                                                                        



     На жаль, в цьому році бібліотека отримує мало періодичних видань. Тому користувачам доводиться перечитувати їх в приміщенні бібліотеки. Одними з перших ознайомлюються з періодикою постійні користувачі Павленко Ольга Олексіївна та Рева Людмила Володимирівна, внутрішньо переміщена особа, родом з Краматорська.










субота, 15 квітня 2023 р.

Великдень на гостину просить

 Народознавча виставка-інсталяція

     Великдень - найголовніше свято у церковному календарі, присвячене воскресінню Ісуса Христа. Українці дуже люблять Великдень і готуються до нього наперед. Перед святом прибирають будинок, а у святковий вечір на стіл ставлять фарбовані курячі яйця та здобні паски.

      Воскресіння Сина Божого, Ісуса, поряд з Різдвом та Трійцею вважається найважливішим церковним святом. Шанують його як католики, так і православні. Великдень пов'язують із жертвою, яку приніс Христос за гріхи людей.    

 У книгах народознавчої тематики, які є в бібліотеці, висвітлені національні  особливості цього великого свята, його традиції, звичаї та пов'язані з ним атрибутикою і символікою -- з давніх часів і до наших днів. Тож народознавча виставка-інсталяція "Великдень на гостину просить" розрахована для всіх, кого цікавить духовне надбання українського народу та додасть святкового настрою.





пʼятниця, 14 квітня 2023 р.

Книги про дружбу, вірність та любов до ближніх

 Парад книг

     Напередодні великого духовного свята Великодня в Шилівській бібліотеці -- значне поповнення книжкового фонду. Це література і для дорослих, і для дітей молодшого та середнього віку в основному на морально-етичні теми.

     Неймовірно цікаві книги розповідають про різноманітні речі та явища, які оточують кожного з нас. Кумедні ілюстрації та пречудові світлини допоможуть читачам розширити межі їх уяви. У захопленій формі автори у віршах, оповіданнях та бесідах знайомлять читачів із навколишньою природою, людськими стосунками та найголовнішими правилами життя. 

     

субота, 1 квітня 2023 р.

У книжок немаї канікул

 Бесіда-діалог

      При спілкуванні з дітьми, які відвідують бібліотеку, хочеться донести до них наратив про  величезне значення, користь і важливість, які дають людині прочитані книги. Книги виховують у юних користувачів через художнє слово почуття любові до рідної країни, до рідної мови, до народних звичаїв та традицій.    

       Під час тижня дитячої книги з юними користувачами постійно проводились бесіди на  тему: "Навіщо читати книги?" А нових, цікавих, прекрасно ілюстрованих в нашій бібліотеці більш ніж достатньо. І вибрати, і почитати є про що. Тут діти знайдуть книги на будь який смак та уподобання. Якщо дитина читає, то Україна процвітає!                    


    Тиждень дитячого читання завершився. Попереду в учнів весняні канікули. Тож проводити їх вони будуть з книгою, кожен яку вибрав за своїми уподобаннями.