Застосовувати українську мову -- означає утверджувати Державу
Мовознавчі зустрічі-діалоги
(21 лютого -- Міжнародний день рідної мови)
Питання популяризації української мови вже кілька століть лишається актуальним, що зумовлено минулим України й українців. Так історично склалося, що й сьогодні це питання не втрачає своєї актуальності.
Може
видозмінюватися прапор, герб і навіть, на превеликий жаль, територія. Але як
цитувала Леся Українка слова ірландця Томаса Девіса: "Нація повинна
боронити свою мову більше, ніж свою територію… Втратити рідну мову і перейняти
чужу — се найгірший знак підданства… Бо мова – се міцніша границя, фортеця чи
річка".
В цей день користувачі бібліотеки знайомилися з переглядом книг мовознавчої тематики "Мова -- духовний скарб нації", жваво обговорювали та сперечалися про місце української мови в державі. Бібліотекар Олександра Влох звертала увагу на багатство української, рідної для більшості громадян України, мови. Варто лише відкрити книгу "Мова -- не калька: Словник української мови"(Т.Береза, І. Зубрицька, Ю. Зелений. -- Львів: Апріорі, 2016.--664 с.). Словник містить самобутні українські слова та вислови, поставлені на противагу звичному словниковому запасу сучасних українців.
Велися діалоги про негативні наслідки брудної лайки на організм людини, про історію знищення української мови, про занепад її престижності в радянські часи.
Запропоновані книги не залишили байдужими відвідувачів бібліотеки. Кожен почерпнув з них якусь часточку нових знань, змусив ще раз задуматися про красу та багатство рідної мови, яка єднає націю і створює її індивідуальне обличчя.
Немає коментарів:
Дописати коментар