виконавчого комітету Зіньківської міської ради. Україна, Полтавська область, Зіньківська ТГ, с. Шилівка, вул. Центральна 25, тел. 099 29 14 296.
субота, 28 серпня 2021 р.
пʼятниця, 27 серпня 2021 р.
Соціальна направленість творчості Т. Драйзера
Літературна візитка
(27.08.2021 р. -- 150 років з дня народження Теодора Драйзера (1871-1945), американського письменника).
Т. Драйзер -- відомий американський письменник і громадський діяч, сама біографія якого (ним же, до речі, і написана) вже могла б бути сюжетом для захоплюючого і драматичного роману.
Народився він в багатодітній родині і ще ізмалечку був змушений переживати численні негаразди, пов'язані з родиною. Так, під час пожежі було знищено їх шерстяний бізнес, потім батько отримав тяжкі травми на роботі, а троє старших братів Теодора загинули. Родина збідніла і Драйзер змушений був покинути навчання в університеті. Він працював клерком, різноробочим, візником фургона, а з часом отримав професію репортера, що дало йому змогу збирати сюжети про життя пересічного люду для майбутніх творів.
Книги Драйзера -- віддзеркалення його бачення американського життя. Написані на фактичних і натуралістичних подіях, вони вражають реалістичністю (подекуди надмірною) і багатством подробиць. Всі твори мають виразну соціальну направленість. Вони засуджують світ фінансової наживи й розрахунку, де не залишилося місця людським почуттям.
Романи і всі літературні твори Т. Драйзера надруковані і видані в 12-и томах. Тож запрошую всіх бажаючих прочитати "Американську трагедію", "Сестру Керрі", "Фінансист" та багато інших романів та оповідань відомого американського письменника.
Будівничий української державності
Прем'єра книги
27 серпня цього року виповнюється 165 років з дня народження Івана Яковича Франка (1856-1916), українського письменника, вченого, громадського діяча.
З нагоди цієї знаменної дати бібліотека презентує всім зацікавленим користувачам книгу " Будівничий української державності": Хрестоматія політологічних статей Івана Франка/Упоряд. Д. Павличко.--К.: Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2006.--640 с.: портр.
Будучи не тільки пророком нашого національного відродження і визволення, а й аналітиком проблем, що їх необхідно вирішувати відновленій українській державі, І. Франко в багатьох своїх політичних статтях і трактатах виступає як проникливий знавець нашої доби. Ми живемо в часах, коли здійснюються передбачення українського Мойсея, якому вдалося збагнути, які перепони стоять перед нашим народом, що прагне здобути не лише державність, а й рівень такого життя і розвитку, коли "етнографічна маса" стає непереборною, світової слави нацією.
Основою цього збірника стали твори І. Франка, що їх замовчували, редагували й перекручували радянські ідеологи. Надруковані за нових часів ці твори повинні бути душею і свідомістю будівників української держави.
Нагадаю, що найновіше на нинішній день зібрання Франкових текстів є Зібрання творів І. Франка у 50-ти томах (1976 -- 1986), а в 2008 році вийшли ще 51, 52 і 53 додаткові томи, до яких увійшли праці І. Франка, що з багатьох причин, насамперед ідеологічних, не були надруковані в п'ятдесятитомнику.
вівторок, 24 серпня 2021 р.
"Крок за кроком - Україні 30 років!"
У Шилівській бібліотеці спільно з клубом урочисто відзначили 30-річчя Незалежності України.
Урочистості почалися із покладання квітів до пам'ятника та обеліску воїнам, які загинули при визволенні сел Шилівської сільської ради у роки Другої світової війни.
Потім учасники пройшли святковою ходою центральними вулицями села із прапором України та жовто-блакитними повітряними кульками.
Діти поговорили про народні символи України: вишиванки та вишиті рушники, вербу, калину, коровай. Переглянули у бібліотеці виставку книг "Одну Батьківщину ми маємо, її Україною називаємо". Там представлені книги про трипільську культуру, народні пісні, природу Полтавської області, історію Київської Русі.
Далі свято проходило в приміщенні клубу. Бібілотекар Олександра Влох та завідуюча клубом Тамара Кащенко провели вікторину: "Крок за кроком - Україні 30 років!". На вікторині були запитання із історії, знання традицій та державних символів.На завершення свята діти отримали солодкий подарунок.
Найважливіше, що змалечку в душі молодого покоління зростає любов до рідної Батьківщини. Адже щоб будувати достойне майбутнє нашої держави треба знати її славне багате минуле.
Тож зі святом!
пʼятниця, 20 серпня 2021 р.
Незалежність, вимріяна поколіннями
Виставка-інсталяція
(24.08 -- День Незалежності України)
Незабаром в нашій країні великий ювілей -- 30 років Незалежності.
Це спонукає всіх нас до більшого пізнання її історії та традицій, збереженню культурних надбань та природних ресурсів, сприяти всебічному розвитку нашої величної рідної України.
В переддень цього великого, знаменного свята нашої країни в Шилівській бібліотеці підготовлено книжкову виставку-інсталяцію "Одну Батьківщину ми маєм, її Україною звуть".
Користувачі бібліотеки охоче знайомляться з книгами та публікаціями з історії України, її традиціями та культурою, з новими книгами про Україну та українців, які творили історію та боролись за її незалежність.
Символ пшениці в степах під блакиттю
Експрес-інформація
(23.08 -- День Державного Прапора України)
Синьо-жовтий символ свободи і незалежності – Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Державний прапор – невід’ємний атрибут кожної країни, що уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій. Його еволюція у своєрідний спосіб відображає багатовікові процеси розвитку, становлення та життєдіяльності державних утворень. Синій та жовтий кольори прапору символізували Київську Державу ще до християнизації Русі. Це були також кольори герба Галицько-Волинської держави, більшості міст Київщини та загалом України. Упродовж історичного становлення Української держави синьо-жовтий прапор був символом боротьби за національні та соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса і багатство рідної землі. Український прапор – це символ країни і є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. А під час Революції гідності синьо-жовтий стяг був символом не лише української держави, а й її народу, історичної спадковості, цінностей, прагнення свободи і справедливості, готовності до боротьби за власну честь. Символом чеснот, властивих перш за все українському народові, а не державі та її апаратові. Тому День державного прапора українці шанують, а прапорці, одяг, аксесуари та прикраси у його кольорах – не просто данина календарю, а щось дійсно важливе для того, хто це вдягнув чи тримає.
В Скотт -- засновник історичного роману
Перегляд літератури
Історичний жанр - один з найпопулярніших в літературі. Шанувальникам даного напрямку ми радимо прочитати книги Вальтера Скотта, який вважається його основоположником. Знаменитий англійський письменник належить до числа тих рідкісних авторів, у яких історична форма органічно взаємодіє з художньої. Глибоко люблячи і знаючи епоху Середньовіччя, він зумів оживити і зробити ближче до нової епохи діяння, покриті пилом століть. Тому романи Вальтера Скотта надзвичайно затребувані у читача. І з роками популярність цих книг не меркне.
Нещодавно, 15 серпня 2021 року, виповнилося 150 років з дня народження Вальтера Скотта. Тож ця ювілейна дата спонукає нас ще й ще прочитати численні книги цього популярного письменника, а заодно поринути з його героями у часи середньовіччя Європи.
Книги В. Скотта "Певерил Пик" і " Квентін Дорванд" є в наявності в Шилівській бібліотеці, а роман "Айвенго", який дуже популярний у читачів бібліотеки, читають учні школи, тому що він входить як обов'язковий до шкільної програми.
Підписатися на:
Дописи (Atom)