виконавчого комітету Зіньківської міської ради. Україна, Полтавська область, Зіньківська ТГ, с. Шилівка, вул. Центральна 25, тел. 099 29 14 296.
пʼятниця, 27 листопада 2020 р.
четвер, 26 листопада 2020 р.
Інтернет-застереження.
Обережно -- інформація!
Ілюстрація з книги "Голосно, тихо, пошепки" Романа Романишина та Андрія Лесіва.
26 листопада – Всесвітній день інформації.
Світ стрімко змінюється й досить бурхливим потоком ринула інформація, така бажана й водночас, коли її забагато, небажана.Люди невпинно прагнуть розвивати свій потенціал, духовно, інтелектуально й професійно зростати. Та в сучасних умовах стали необхідними аналітичні здібності, вміння сконцентруватися і вміння ефективно використовувати свій час.
Інформація, особливо сьогодні, життєво необхідна. Для якісного життя, для розвитку, освіти. Та водночас без стійкий моральних орієнтирів інформація може завести людину в темний ліс. Ось, наприклад, як одна книга описує пастки для людського розуму:
"На основі атеїзму й матеріалізму було створено й поширено численні філософські течії й віяння, такі як марксизм, макіавеллізм, соціалізм, нігілізм, анархізм, утилітаризм, естетизм, фрейдизм, модернізм, екзистенціалізм, постмодернізм, деконструктивізм і інші. З одного боку, усе це створювало ідеологічне протистояння, а з іншого - залучало філософів і вчених у вивчення численних заплутаних і смутних, ніби-то глибоких теоретичних питань, відволікаючи їх від дійсно важливих проблем".
Нас обурює Великий китайський фаєрвол (масштабна програма, яка фільтрує інтернет-інформацію на території КНР), те, що Google пішла на самоцензуру й Facebook фільтрує інформацію про чинні вибори в США та багато чого іншого.
Та водночас великі потоки інформації змушують звертати увагу на її якість, істинність, унікальність.
Шилівська сільська бібліотека бажає своїм користувачам знаходити потрібну інформацію і завжди рада допомогти в її пошуку!
середа, 25 листопада 2020 р.
1933 рік — етнічна чистка українців. Правда зринає.
Про Голодомор говорити забороняли, навіть у сім'ях не можна було і згадувати, що був голод.
«Комуністичні режими використовують для вбивств людей також і голод. У 1932-1933 рр. в Україні стався Голодомор. Таким чином КПРС здійснила етнічну чистку й геноцид українців» — говориться в книзі «Призрак коммунизма управляет нашим миром», https://www.epochtimes.com.ua/ ru/spectemy/prizrak- kommunizma-upravlyaet-nashim- mirom-chast-3-127566 — «Після Голодомору понад мільйон українських підлітків стали сиротами. Безпритульним дітям не залишалося нічого іншого, як відправитися в міста, щоб просити милостиню. Уряд Сталіна порахував, що колосальна кількість підлітків-жебраків псує блискучий імідж СРСР, тому Сталін підписав наказ про те, що підлітків старших за 12 років треба розстрілювати. За різними даними, внаслідок Голодомору загинуло від 2,5 до 4,8 млн осіб».
До сьогодні факти про Голодомор приголомшують. Приголомшує холодний розрахунок комуністичної влади й демонічна кровожерність.
Правда зринає: з'являються нові книги про Голодомор. Нещодавно стало відомо про ще одне свідчення тих страшних подій — щоденник свідка геноциду — шкільного вчителя із Житомирщини Лаврентія Нечипоренка. Цей щоденник чудом зберігся в архівах КДБ.
Правда буває дуже сумною, неприємною, трагічною. Але правду треба знати, треба знати історію свого народу, знати свої внутрішні бар'єри, і правильно оцінювати своє сьогодні.
понеділок, 23 листопада 2020 р.
Створена для тріумфу.
Година цікавої книги.
Її роботи прикрашають Лувр, а її щоденником зачитуються донині.
Її зоря світила недовго, але відблиски цього світла сягають нових і нових поколінь.
Сьогодні, 23 листопада, минає 160 років від дня народження української та французької художниці, авторки знаменитого "Щоденника" Марії Башкирцевої.
За своє коротке (усього 25 років), але яскраве життя Марія проявила численні таланти і змусила говорити про себе із захопленням.Попри низку книг про життя і творчість Марії Костянтинівни, Шилівська бібліотека радить своїм читачам самим прочитати її щоденник, щоби розширити свій світогляд і мати власну думку щодо цієї непересічної постаті.
Тому сьогодні і в наступні дні всім користувачам бібліотеки, які її відвідують, презентую книгу Михайла Слабошпицького "Марія Башкирцева" (Роман-есе.--К.: Дніпро, 1987. 234 с.).
пʼятниця, 20 листопада 2020 р.
Революція Гідності -- Революція Свободи.
Кінохроніка подій.
(до Дня Гідності та Свободи)
Не поет, хто забуває про страшні народні рани, щоб собі на вільні руки золоті надіть кайдани!
(Леся Українка) Високі духовні цінності на часі
І козацька спадщина, величезні пласти художньої та літературної творчості доносять нащадкам волелюбність нашого народу.
*Зокрема, книги "Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР" та "Обвинувачується Михайло Сорока".
Право бути українцем, розмовляти українською мовою, жити на рідній землі, відстоювати високі духовні цінності.
«Вроджене прагнення до свободи, незалежності, людської гідності — це те, що живе в душі кожного з нас». — оголосив держсекретар США Майкл Помпео, виступаючи в Інституті Рональда Рейгана 10 листопада 2020 року.
Тож Гідність і Свобода — це цінності, які поза часом, які не знають меж, які обстоювали і обстоюватимуть свідомі люди.
вівторок, 17 листопада 2020 р.
Письменник на будь-який смак
Інформ-досьє.
Сьогодні святкує ювілей «Золотий письменник України».
Кримінальна мелодрама, «жіночі» оповідання, детективи, дитячі повісті, казки — неймовірна жанрова різноманітність сучасного українського письменника Андрія Кокотюхи вражає. А ще неймовірна продуктивність — коло 70 виданих книг! А ще кіносценарії, різноманітні публікації.
Книги А. Кокотюхи виходили й далі виходять у всіх провідних українських видавництвах: «Фоліо», «Нора-Друк», «Клуб Сімейного Дозвілля», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Богдан», «Віват». Він постійно співпрацює з найпопулярнішими українськими газетами, журналами і телеканалами.
В одному інтерв'ю для Укрінформ А. Кокотюха сказав, "в Україні не існує книжкового ринку, нових літературних імен мало, книгарень не вистачає, і, взагалі, у країні відсутня пропаганда читання". З того ж таки інтерв'ю: "[Кокотюха] читає по 100 сторінок в день, але нікому ніколи не дає порад щодо вибору літератури, бо це питання індивідуального смаку. Він переконаний, що читання повинно бути модне як процес, а не має бути модно читати певних авторів".
Примітка: «Золотий письменник України» - одна із численних відзнак Андрія Кокотюхи.
Шилівська бібліотека має в своєму фонді дві книги цього сучасного видатного письменника. Вони будуть цікаві всім, тому що в гостросюжетній формі повідують про маловідомі сторінки історії нашої України.
Кокотюха А. Чорний ліс: роман / Андрій Кокотюха; передм. І. Патриляка.-- 3-тє вид. -- Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. -- 304 с.
В романі "Чорний ліс" А. Кокотюха звертається до теми українського повстанського руху в роки Другої світової війни. В Чорному лісі на Волині українці ведуть смертний бій на три фронти: з німцями, росіянами та поляками.
Читачі мають змогу поринути в калейдоскоп надзвичайно складних подій та гострого протистояння, яке шматувало людські долі, нищило мораль, робило друзів ворогами, а ворогів друзями...
понеділок, 9 листопада 2020 р.
Мова створила суспільство
Мовознавча інформація
Малознані факти про мову підготувала своїм читачам Шилівська сільська бібліотека до Дня української писемності та мови.
• Чимало
українських пісень, привласнили росіяни. Ось, наприклад, пісня "Ой, мороз,
мороз" вважається російською народною, однак вона була популярна у
Вінницькій області ще на початку 1990-х років. Ось її текст:
Ой мороз, мороз,
Ще й зима буде,
Прошу я тебе -
Не зморозь мене!
Прошу я тебе
Не зморозь мене!
Ой не так мене
Як мого мужа
Бо в мого мужа
Плоха одежа
Розкрити велич і красу рідної мови допоможе сучасний словник гарної української мови "Мова -- не калька" (автори Береза Т., Зубрицька І., Зелений Ю .--Львів: Апріорі, 2016.--664 с.) та " Новий довідник: Української мова та література".--К.: ТОВ "КАЗКА", 2005.--864 с.
вівторок, 3 листопада 2020 р.
Сумна й весела Неоніла Стефурак
Поезія Неоніли Василівни настільки високодуховна й енергетична, що зцілює душу (адже авторка має освіту і лікаря, і літератора):
"Я ніколи не думала, Боже,що подякую долі за хрест...
Світ мене зустрічає вороже,
але ж ти в цьому світі воскрес!"
Неоніла Стефурак — авторка багатьох яскравих віршів для малечі. Її "Бадяка-Маняка" вже давно переступила поетичні межі і стала другом для десятків тисяч української дітвори:
Бадяка-Маняка — небачений звір.
Живе він у темному лісі між гір.
Для власної втіхи він лущить горіх
І кроликам носить до нір. ...
Цей вірш полюбився і сучасній дітворі, адже він ввійшов у сучасне(2011 р) подарункове видання "Улюблені вірші" відомого українського видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА.
Твори Неоніли друкували провідні видавництва України.
Як зазначають дослідники творчості Н. Стефурак багато її творів – «сумні сповіді самотньої, зневіреної жінки, яка замолоду зазнала удару долі, яка душу визволила зі „шкаралущі голубих ілюзій”».